Kavitácia - ultrazvuková liposukcia

Čo je kavitácia?

Formovanie postavy s trvalým efektom, ktorý je viditeľný už po prvom sedení zmenšením obvodu ošetrovanej časti. Už po prvom ošetrení môžete schudnúť o niekoľko centimetrov. Kavitácia je neinvazívna (nechirurgická) liposukcia bez zásahu skalpelom. Po ošetrení možno okamžite pokračovať v telesnej aktivite. Využitie kavitačného prístroja je predovšetkým na odstránenie lokálneho tuku, celulitídy, na tvarovanie postavy a celkovú remodeláciu postavy.

Princípom kavitácie je pôsobenie ultrazvukových vĺn na príslušnú oblasť, čím dochádza k rozbitiu membrány tukovej bunky, ktorej obsah sa vyleje do medzibunkového priestoru a odtiaľ sa dostáva do lymfatického systému a je prirodzene odplavený lymfatickými a močovými cestami von z tela. Rádiofrekvencia preniká do väčšej hĺbky tukových buniek, urýchľuje prienik a odvedenie látok do lymfatického systému a súčasne má za následok dosiahnutie výrazne vyššieho efektu napnutia a spevnenia pokožky. Napomáha k zlepšeniu kondície pokožky a jej omladeniu. Zároveň odstraňuje celulitídu a strie.

  • Kavitácia prináša okamžité a dlhodobé výsledky.
  • Väčšina klientov dosiahne 2 až 3 cm redukciu obvodu po prvom sedení.
  • Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od štruktúry tkaniva, liečenej oblasti, veku, metabolizmu, užívaných liekov a hormonálnych zmien.
  • Vhodná diéta a zvýšená fyzická aktivita pomôžu udržať žiadúci výsledok.

Čo je kavitačný prístroj


Využíva ultrazvukovú kavitačnú technológiu
• neinvazívna metóda odbúravania prebytočného tuku v problémových oblastiach, redukcia celulitídy (všetkých jej stupňov) a vyhladenie kože
• zákrok je bezpečný, bezbolestný (nie je potrebné miestna ani celková anestézia) a časovo nenáročný bez potreby hospitalizácie
• po zákroku nie je potrebné nosiť špeciálne sťahovacie oblečenie ako po chirurgickej liposukcii

• zákrok je všeobecne veľmi dobre znášaný
• možným vedľajším účinkom po zákroku je krátkodobo ľahko začervenaná či prehriata pokožka
• viditeľné a merateľné výsledky po ošetrení, priemerný úbytok pri jednej návšteve je 4 - 8 cm tuku
• vysoká efektívnosť
• po zákroku nedochádza ku krvácaniu, nevznikajú modriny, nerovnosti a jazvy
• trvalý efekt
• rozmanité použitie: brucho, stehná (vnútorná, vonkajšia, predná i zadná strana), sedacie svaly, boky, nohy (kolená, členky, lýtka) a predlaktie
• partie, ktoré sa neošetrujú: podpazušná jamka, podkolenná jamka, trieslá, semenníky, krk, tvár
• vhodné pre osoby vo veku 18 - 75 rokov a všetky fototypy (I - IV)
• Ultrazvukový kavitačný prístroj prináša len minimálne zdravotné riziká (potrebné je vylúčiť iba pacientov s ťažkou poruchou pečene, s kardiostimulátorom, so zle liečenou cukrovkou, metabolickými poruchami)

• finančná úspora oproti chirurgickej liposukcii (neplatíte operačnú miestnosť, anesteziológa ani kompresívne oblečenie)

•nie je potrebná žiadna špeciálna príprava, len dvanásť hodín pred zákrokom nie je vhodné natierať kožu pleťovým mliekom ani krémom


Priebeh ošetrenia

Priebeh ošetrenia
Označia sa a premerajú ošetrované partie. Následne sa na dané miesta aplikuje špeciálny chladivý gél a ultrazvukovou hlavicou sa neustálymi krúživými pohybmi a miernym tlakom vykoná ošetrenie. Celá procedúra nebolí a nezanecháva na koži žiadne stopy. Počas ošetrenia môžete cítiť ľahké mravenčenie alebo jemné poštipovanie v ošetrovanej oblasti. Zákrok trvá 30 - 60 minút v závislosti na veľkosti ošetrovanej partie.

Pred ošetrením
Pred ošetrením je odporúčaná hypokalorická diéta s obmedzeným príjmom tukov a soli, nepiť kávu, nejesť ťažké, nadúvajúce jedlá alebo jedlá s veľkým obsahom. 1 hodinu pred ultrazvukovou liposukciou sa nesmie nič jesť! Je vhodné dodržiavať pravidelný pitný režim, hlavne v deň ošetrenia (minimálne 2-3 litre vody denne). Zvýšený príjem tekutín zabezpečí odplavovanie rozbitých tukových buniek z tela močom, tak sa dosiahne maximálny efekt pre celú procedúru. Taktiež sa odporúča vylúčiť konzumáciu alkoholu a kofeínu 24 hodín pred a aspoň 24 hodín po zákroku.

Po ošetrení
Po skončení ultrazvukovej liposukcie sa vykoná 20 minútová lymfodrenáž, ktorá napomôže odstrániť uvoľnené a rozpustené tuky. Po procedúre je potrebné udržiavať zvýšený pitný režim a vyvarovať sa konzumácii mastných a slaných jedál aspoň po dobu troch dní.

Kontraindikácie

poranená a podráždená pokožka

užívanie hormonálnej medicíny

tehotné a menštruujúce ženy

kovový implantát umiestnený v tele

osoby s extrémne slabou telesnou stavbou

žena ktorá používa antikoncepčný krúžok 3 mesiace

žena v oblasti pásu do 3 mesiacov po prirodzenom pôrode a do 6 mesiacov po pôrode cisárskym rezom

dojčiace ženy

osoby s chorobami srdca, po transplantáciách a s bypassom

osoby s vysokým cholesterolom


• zápaly či infekčné ochorenia v mieste aplikácie

• kožné ochorenia

• cievne poruchy a ateroskleróza

• choroba pečene a obličiek

• rakovina

• epilepsia

• cukrovka

• trombóza, hemofília, tromboflebitída, užívanie liekov proti krvnej zrážanlivosti alebo poruchy zrážania krvi

Ako často absolvovať Ultrazvukovú liposukciu

Tú istú partiu 1 x za 10-14 dní, inú partiu tela týždeň po predchádzajúcej kavitovanej inej časti. Celá kúra by sa mala skladať zo 6-12 sedení (podľa požadovaného efektu). Jedno sedenie trvá približne 30-60 minút.
Po ošetrení je nutné dodržiavať pitný režim - min. 2-3 litre tekutín denne! Taktiež sa odporúča zvýšiť fyzickú aktivitu, ktorá podporuje odstránenie uvoľnených tukových buniek, vylúčiť konzumáciu alkoholu a kofeínu 24 hodín pred a aspoň 24 hodín po zákroku.
Pre rýchlejší /viditeľnejší efekt a vyššiu účinnosť odporúčame po ultrazvukovej kavitácii absolvovať lymfodrenáž.

PRE KOHO JE KAVITÁCIA URČENÁ

Kavitácia je určená nie len pre ženské pohlavie, ale aj pre mužov.

Kavitáciu môžu absolvovať vekové kategórie od 18 - 75 rokov.

Kavitácia je vhodná pre fototypy I-V .


                      Kavitácia pomáha riešiť uložený tuk v problémových partiách a formuje postavu.

Podrobný popis a špecifikácia prístroja


Ultrazvukový kavitačný prístroj

Ultrazvuková kavitácia je nová metóda neinvazívnej liposukcie. Slúži na odbúranie tukových ložísk alebo na redukciu celulitídy a to tak, aby nedošlo k akémukoľvek poškodeniu integrity kože. Táto metóda je vďaka tomu úplne bezbolestná, rýchla a pritom veľmi efektívna. Kavitačná technológia umožňuje koncentrovanú energiu nasmerovať do veľmi špecifickej zóny vnútri pacienta a je tak schopná rozvrátiť podkožné tukové bunky, pričom necháva kožu, vaskulárne, nervové a muskulárne tkanivo nezmenené.

Ultrazvukový kavitačný prístroj a jeho princíp

Ultrazvukové vlny sú jemné vlny zvuku, ktoré dokážu vyvolať potrebné posuny a zmeny už na úrovni molekulárnej štruktúry ošetrovaného tkaniva. Ultrazvukové vlny prenikajú až do podkožia, kde tkanivá absorbujú ultrazvukovú energiu a dochádza ku vzniku kavitácie. Kavitácia je proces, pri ktorom ultrazvuková vlna vytvára v tukovej bunke mikrobubliny, ktoré sa postupne zväčšujú a sú veľmi nestabilné, dochádza k ich implózii (zrútenie dovnútra) a k narušeniu integrity tukovej bunky. Narušená tuková bunka sa nakoniec rozpadá a uvoľňuje sa tuk.

Po deštrukcii tukového tkaniva je uvoľnený tuk vo forme triglyceridov vypustený do intersticiálnej tekutiny medzi bunkami, kde sú enzymaticky metabolizované do glycerolu a voľných mastných kyselín. Vodou rozpustný glycerol je absorbovaný obežným systémom a použitý ako zdroj energie, zatiaľ čo nerozpustné voľné mastné kyseliny sú prenesené do pečene, kde sú spracované ako každé iné mastné kyseliny - vrátane mastných kyselín z potravy. Preto je efekt trvalý a odstránený tuk sa späť do tkaniva nevracia. Následne potom lymfatický systém vylúči odbúraný tuk a toxíny z tela von, preto sa odporúča po aplikácii podstúpiť lymfodrenáž. Niektorí odborníci odporúčajú podstúpiť lymfodrenáž i pred zákrokom pre naštartovanie vášho lymfatického systému.

Ultrazvuk je vytváraný zariadením, ktoré má plôšku generujúcu požadovanú frekvenciu, umiestnenú v spodnej časti hlavice prístroja. Tá má praktické ergonomické polomery zakrivenia pre plynulosť zákroku. Kovová plôška hlavice je pri liečebnom či kozmetickom ošetrení v kontakte s pokožkou. Účinok je pod hlavicou veľmi efektívny a kavitácia sa rýchlo vytráca na miestach, ktoré už pri ošetrení nie sú v styku s plôškou, tá frekvenciu ultrazvuku prenáša.

Výstupná frekvencia 40 kHz nerozrušuje nekoordinovaným spôsobom vnútorné orgány, ktoré sú uložené hlbšie v ľudskom tele. Zasahuje len do úrovní kože a podkožia, ktoré sú potrebné ošetriť. Ďalej táto frekvencia nepreniká. Ultrazvukové kavitačné prístroje používajúce iné kmitočty môžu ultrazvukom spôsobovať kavitáciu v tele v ďaleko väčších hĺbkach, než kde sa nachádzajú ošetrované miesta nadbytočného tuku a pod. Odborníci odporúčajú neprekročiť maximálne výstupnú ultrazvukovú frekvenciu 1 MHz.

Rádiofrekvenčná liposukcia

Rádiofrekvenčná liposukcia je jedna z metód bezbolestnej a neinvazívnej liposukcie s intenzívnym omladzovaním podkožného kolagénu. Obvodový úbytok je menší ako pri kavitácii. Ideálne je skombinovať kavitáciu s rádiofrekvenciou na záverečné vyhladenie a dokončenie výsledku kavitácie. Kavitácia zabezpečí žiadaný úbytok, rádiofrekvenčné vlny tento úbytok aktívne podporia, vypnú a celkovo omladia pokožku. Po procedúre nie sú potrebné žiadne obmedzenia ani rekonvalescencie.